" Az Egressy 70! szakmai program megvalósítását 2022. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta."

A Nemzeti Tehetségprogram kiírására benyújtott, innovatív tanulási környezet kialakítását és komplex tehetségsegítő programok megvalósítását célzó "Fordíts rajta! - Könnyűt, komolyan" című pályázatunk filmes összefoglalója az egész éves projektről.

Iskolánk az idei tanévben két nyertes pályázati programot valósíthat meg a Nemzeti Tehetség Program támogatásával.
Az „Időutazás- Éld a reneszánszod!” - A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok (NTP-TFJ-21) című kiírásra benyújtott  „Időutazás- Éld a reneszánszod!” pályázatunk arra nyújt lehetőséget, hogy reneszánsz és barokk hangszereket vásároljunk.
A régizenét játszó növendékeink megismerkednek a korhű hangszerek hangzásával, játékmódjával, az élményen és tapasztalaton keresztül tudásuk elmélyül, a többszáz éves zenei korszakok pedig átélhetővé, megélhetővé válnak számukra.
A program része egy koncert, amin bemutatják a megszerzett tudásukat, melyre terveink szerint a júniusi Zeneszánsz – Zenés Vígasságokon kerül majd sor.

Az Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása (NTP-INNOV-21) című kiírásra a „Fordíts rajta! – Könnyűt komolyan” programmal pályáztunk.
A projekt keretein belül több kamaracsoport kap lehetőséget, hogy tanári irányítás mellett próbálhassák ki magukat általuk ismert és kedvelt könnyűzenei művek feldolgozásában és előadásában.
A program célja, hogy a növendékek bővítsék tudásukat, fejlesszék a készségeiket azáltal, hogy kitekintenek olyan műfajokba is, ahol másfajta kihívásokkal találkoznak, valamint hogy segítséget kapjanak a zenei kreativitásuk kibontakoztatásában. A növendékek a foglalkozásvezetővel közösen dolgozzák fel a zeneszámokat, és előadják, amit alkottak.
A tanév során részt vesznek improvizációs foglalkozásokon, és ellátogatnak egy olyan koncertre, ahol ismert előadók improvizálnak.